http://jyxo.info/uploads/1A/1a54d4760a56a0308b7d9b89f7d2584a3ee5cfec.png

RC/ Modrá jako safír

30. prosince 2014 v 10:01 | Fey |  RECENZE
autorka: Kerstin Gierová (1966) začala s psaním románů pro ženy v době, kdy zůstala jako diplomovaná pedagožka víceméně bez práce. A měla úspěch: hned její prvotina Männer und andere Katastrophen byla zfilmována a rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.Studovala germanistiku, hudební vědu a anglistiku, nakonec však má diplom z psychologie komunikace. V roce 1995 začala psát romány pro ženy, které jsou v Německu velmi úspěšné. Do světa však prorazila teprve svou trilogií Drahokamy o lásce a cestování časem. Knihy již byly přeloženy do celé řady jazyků a chystá se i film na jejich motivy. Bydlí se svým mužem a synem v malé vesničce poblíž Bergisch Gladbachu.

*********************************************************************************************************************************************************************
anotace: Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

nakladatelství: CooBoo | vazba: vázaná | počet stran: 352 | žánr: fantasy, young adult

*******************************************************************************************************************************

recenze: Pokud jste čelti recenzi na první díl (zde), tak můžete vědět, že k sérii jsem se dostala jen díky její popularitě. A tak jsem si zahrála na ovci a pustila se do ní. První díl mě velice zaujal svým netradičním tématem, s kterým se jen tak nesetkáme, ale také svými zápletkami. Když jsem pod stromečkem našla poslední dva díly této série (Modrá jako safír a Zelená jako smaragd), málem jsem vypískla radostí. Oba díly jsem zlhtla za dva dny a nyní přicházím s recenzí na díl druhý.

Jeho křídla rudá jako rubín jsou,
havran nezná sílu ani cenu svou.
Slyší mezi světy mtvé zpívat,
vzlétne, kruh se začne uzavírat.

Pyšný lev - má z diamantů tvář,
náhlá kletba zkalí světla zář.
Slunce zhasne, z víry nevíra,
všechno končí, havran umírá.
(ukázka z knihy)

Modrá jako safír byla mnohem lepší, jak předchozí díl a to hlavně díky Xemeriusovi- novému Gwendolyninu příteli, který válel se svými hláškami a já se mohla zalykat smíchy. V tomto díle konečně začínáme pomalu rozplétat veškeré... hádanky.
Bohužel, celá série je velmi předvídatelná a už v polovině knihy jsem zhruba věděla, jak kniha dopadne /ačkoliv konec Zelené jako smaragd, mé docela zaskočil - ale o tom až jindy/.

Jako vždy byl děj doplněn tajemnými veršy, zápisky strážců nebo jen rodokmeny, což pomáhalo čtenářům, aby si sami přišli na celé to rozuzlení. A jestli si někdo myslí, že na to příšel /stejně jako jsem si to myslela já/ poslední díl série vás zaskočí!

Verše byly pro mě příjemným zpestřením a kolikrát jsem se snažila to všechno rozluštit. :D

V tomto díle byl pro mě Gideon ještě větší záhadou než dřív a kdybych nevlastnila i poslední díl knihy tak se asi pominu! Obálka je nádherná, jako vždy. Ale i tak, první díl válí!
Docela mě překvapilo, kam to všechno směřuje. Autorka píše vážně skvěle a každá kapitola byla něčím zajímavá a já se rozhodně nenudila.
Takže pokud váhate - nesměle do tohoto! Protože ani tato kniha vás nenechá na pochybách!


http://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.png


Četli jste knihu? Jaký na ní máte názor? Zaujala vás?
Každá myšlenka mě zajímá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama