http://jyxo.info/uploads/1A/1a54d4760a56a0308b7d9b89f7d2584a3ee5cfec.png

RC/ Rudá jako rubín

1. listopadu 2014 v 17:17 | Fey |  RECENZE
autorka: Kerstin Gierová (1966) začala s psaním románů pro ženy v době, kdy zůstala jako diplomovaná pedagožka víceméně bez práce. A měla úspěch: hned její prvotina Männer und andere Katastrophen byla zfilmována a rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.Studovala germanistiku, hudební vědu a anglistiku, nakonec však má diplom z psychologie komunikace. V roce 1995 začala psát romány pro ženy, které jsou v Německu velmi úspěšné. Do světa však prorazila teprve svou trilogií Drahokamy o lásce a cestování časem. Knihy již byly přeloženy do celé řady jazyků a chystá se i film na jejich motivy. Bydlí se svým mužem a synem v malé vesničce poblíž Bergisch Gladbachu.

************************************************************************************************************************************************************************

anotace: Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

nakladatelství: CooBoo | vazba: vázaná | počet stran: 336 | žánr: fantasy, young adult

*******************************************************************************************************************************

recenze: Stále a stále mi lidé říkali, jak je tato série báječná, úchvatná a já nevíc co ještě. A samozřejmě, protože jsem to já, musela jsem knihu vyzkoušet a tak jsem si jí v Neoluxor koupila. Jako první mě ihned ohromila obálka. Ta je naprosto úchvatná a já jí ještě nějakou dobu obdivovala, než jsem se pustila do čtení. Kniha mě úchvatnila hned po první stránce.

Šestnáctiletá Gwendolyn žije v celku komplikované rodině, která je plná tajemství. Jedno z největších je časocestovací gen, který mám mít údajně její sestřenice Chartlotte (dost protivná to osoba). Jenže to netuší, že máma jí lhala a gen vá ve skutečnosti Gwendolyn. A to se začínají dít věci...
Seznámí se s Gideonem- otravným, ale nádherným klukem (jak to tak bývá). A také s hrabětem Saint Germainem, kterému jde o mnohem víc, než si všichni myslí. Gwendolyn zjistí, že nic není jak se zdá a tak začíná jedna honba za dobrodružstvím a odhalením tajemství.

Po přečtení mo hned došlo, co s ní všichni mají. Kniha je to originální a velmi čtivá. Kloubí v sobě vše, co je poslední dobou populární - lovestory, cestování časem, duchy... Pokud jste knihu nečetli, hurá do ní! Na databázi knih získala tato kniha 90%, což je podle mne velmi dobré.

hodnocení knihy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 1. listopadu 2014 v 18:18 | Reagovat

Souhlasím s tebou, celá série je úžasná, vtipná a hlavně se čte doslova sama :) Mám i První stříbrnou knihu snů, což je zase o snech, a taky je skvělá :)

2 K K | Web | 7. prosince 2014 v 19:10 | Reagovat

Autorka píše skvěle, knížky jsou ideální oddechovky. I První stříbrná kniha snů je skvělá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama