http://jyxo.info/uploads/1A/1a54d4760a56a0308b7d9b89f7d2584a3ee5cfec.png

RC/ Aréna smrti

29. listopadu 2014 v 14:04 | Fey |  RECENZE
Anotace: V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.

Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně.
Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska…
Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

Autor: Suzanne Collinsová | Žánr: Dystopie, young-adult | Vydáno: 2010 | 328 stran | 1. kapitola (free)Autor: Suzanne Collinsová se tvorbě pro děti věnuje už od roku 1991, kdy začala psát scénáře k televizním pořadům pro děti, například Clarissa Explains it All nebo Clifford´s Puppy Days. Několik pořadů, na nichž se autorsky podílela, bylo nominováno na prestižní televizní cenu Emmy. Když jednoho dne listovala Alenkou v Říši divů, napadlo ji, že venkovské prostředí příběhu se musí dětem, které podobně jako ona vyrostly ve velkoměstě, zdát neuvěřitelně vzdálené.
Ve městě, jako je New York, se přece spíš než do králičí nory můžete propadnout do kanalizace. A když se vám to stane, jen těžko se ocitnete uprostřed čajového dýchánku. Co byste tam místo něj tak mohli najít? Právě o tom pojednává její prvotina, The Underland Chronicles (Podzemní kronika).Nejvíce se však proslavila svojí dystopickou sérií - Hunger Games, která má v součastnosti tři díly a tři filmová zpracování ze čtyř.
Hodnocení: Velmi mě překvapil styl psaní. V přítomném čase se mi nečte nejlépe, ale člověk si i zvykne. Kniha je velice originální - tedy, jak se to vezme. Člověk se ani chvíli nenudí, protože se neustále něco děje. Bohužel, je v tom někdy zmatek. Jakmile se stane něco zásadního, musíte se na chvíli zastavit a urovnat si to v hlavě. Musím říct, že u této knihy až do samotného konce nevíte, jak to dopadne; co se stane. Je to zvláštní, protože se mi často stává přesně opak.

Katniss mi ze začátku nebyla moc sympatická, stejně tak jako ostatní postavy. Nevím proč, ale hned na začátku jsem uvažovala, že knihu zavřu a pustím se do ní jindy. Naštěstí jsem tak neudělala a po chvilce jsem se těšila z dobré knihy.
Obdivuji autorku, že z Katniss a ostatních udělala opravdové lidi. Katniss dokáže cokoliv rozhodit a nehraje si na silnou jako postavy v jiných knihách. I když... někdy už to až moc přehání.

Peeta mi taky moc k srdci nepřirostl. Ze začátku jsem ho měla za spratka (neukřižujte mě). Až po čase jsem si na něho zvykla a změnila názor. Kdežto Gale (Hurikán) mi přišel jako nejsympatičtejší postava, ačkoliv si hrál na silného. Co to s těma lidma je??? :/

Musím ocenit, jakým způsobem dokázala autorka knihu podat. Doopravdy se do ní zažerete a už se nepustíte. Už jen večeře byla pro mně utrpením, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne.http://icons.iconarchive.com/icons/newidols.ru/shop/48/star-silver-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/newidols.ru/shop/48/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/newidols.ru/shop/48/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/newidols.ru/shop/48/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/newidols.ru/shop/48/star-icon.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 30. listopadu 2014 v 20:04 | Reagovat

Skvělá recenze :) Arénu smrti jsem včera právě dočetla a jsem z ní nadšená :)

2 Snapeova Snapeova | Web | 8. prosince 2014 v 18:32 | Reagovat

Už je to dýl, co jsem trilogii četla, ale pa,atuju si akorát to, že jsem byla nadšená :D Plánuju si to přečíst znova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama