http://jyxo.info/uploads/1A/1a54d4760a56a0308b7d9b89f7d2584a3ee5cfec.png

RC/ Kronika prokletých zaklínačů 1: Nádherné bytosti

21. září 2014 v 18:59 | Fey |  RECENZE

autor: Garciová Kami, Stohlová Margaret
počet stran: 512
nakladatelství: knižní klub
čteno jako: e-book
Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.

°°°°°°

Kniha jako taková je kupodivu nudná - což mě poněkud překvapilo. Přesto mě to, ale neodradilo od přečtení druhého dílu. To už, ale předbíhám...
Nejprve zhodnotíme postavy. Velmi oceňuji, že postavy nejsou dokonalé a ideální. Každá z nich má své 'vady a mouchy', obzvláště naše hlavní postavy. Takže to, je jedno velké plus! Ethan, mi byl již od začátku sympatický a v knize jsem se do něho dokázala vcítit. S Lenou, mi to chvíli trvalo. Nepřišla mi nijak sympatická, ale po čase i s ní jsem mohla cítit. Je tichá a to mi na ní trošku vadilo. Mohla by se projevit, být výraznější. Ale zase, když je tichá, tak mi Lena přijde více... skutečná.

U knihy mě velice překvapil příběh/děj. Očekávala jsem nějako fantasy slátaninu která nebude mít hlavu a patu. Než jsem se do ní pustila, silně jsem o ní pochybovala. A proto mě tak překvapila, když jsem se do ní začetla!
Ano, je to fantasy kniha, ale zároveň se nám děj ubírá k minulosti a... zkrátka nevím jak to popsat. Od knihy jsem nemohla odtrhnou oči, ale zas tak moc se tam toho nedělo. A to pro mě bylo překvapující. Čekala jsem něco akčnějšího. Také se mu zdá kniha trochu zdlouhavá, ale dle mne za to může její... 'neakčnost'.
°°°°°°

hodnocení: 8/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eloran Eloran | Web | 21. září 2014 v 19:27 | Reagovat

Tak Nádherné bytosti mě teda moc nezaujaly. Přečetla jsem pár kapitol a pak knihu odložila. Hm. Přišlo mi, že se to nějak moc vleklo,nic se tam nedělo, že popisy byly nejhlavnější a hlavně příliš zdlouhavé.
Nevím, zda to mám přisuzovat překladu, protože, nalijme si čistého vína, ani ten film nebyl mě nezaujal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama